Odstránenie DPF filtra

Surové odstránenie filtra DPF z vozidla. Nevýhodu je že pri emisnej kontrole stúpnu hodnoty. Podľa zistení štandard je do 1. Pokiaľ vozidlo filter má, tak hodnoty sa pohybujú  cca od 0,1-0,3 .Bez DPF filtra môžu tieto hodnoty stúpnuť na cca 0,6 ( u starších áut je výrazne nad limit). Taktiež sa môže stať, že technik príde na toto odstránenie a nenechá vozidlo prejsť EK. Ďalšie problémy môžu nastať napr. v Nemecku kde polícia veľmi ľahko odhalí demontáž.

Surové odstránenie (Cena cca 250-500 EUR)

Výhodou je že týmto sa skončia všetky starosti s týmto filtrom. Vozidlo už nebude strácať výkon, pri upchatí sa nebude spúšťať regenerácia (spaľovanie) napr. o tretej v noci pri návrate z cesty domov. Zároveň klesne spotreba vozidla o cca 0,3-0,7 l /100km.  Odpadá starosť s ďalšou výmenou, keďže zariadenie v aute už nie je. Odstránenie prebieha vymontovaním filtra z vozidla a softvérovou úpravou riadiacej jednotky. Pri neodbornom prevedení je možné značné poškodenie turba a podobne. Pri ďalšom predaji auta môže kupujúci argumentovať tým, že pokiaľ tam filter nie je, auto nespĺňa zákonné podmienky a tým pádom môže požadovať nižšiu cenu. V každom prípade, keď filter vyhodíte (resp. vykucháte) máte hneď ďalší výdaj, pokiaľ bude polícia merať emisné hodnoty na mieste.

Nevýhody:

  • Riziko pokuty pri odhalení políciou (hlavne Nemecko, Rakúsko, tam už policajti vedia toto ľahko odhaliť a veľmi dobre vedia že auto bez DPF oficiálne nespĺňa parametre prevádzky)
  • Zvýšia sa emisie (pri emisnej kontrole auto nemusí prejsť)
  • Auto môže viac dymiť
  • Pokles ceny pri predaji - v dnešnej dobe sa stav DPF kupujúci vypytujú

 

Výhody:

  • Zníženie spotreby vozidla
  • Trvalým odstránením DPF už nikdy nebudete mať problémy s DPF
  • Cena cca 250-500 EUR

Predtým než sa rozhodnete odstrániť váš DPF filter navštívte náš eshop a pozrite si naše super ceny za ktoré vám vieme dodať úplne nový DPF filter.

Prečítajte si náš článok zameraný na "čistenie DPF filtra".