Odstránenie DPF filtra

Surové odstránenie filtra DPF z vozidla. Nevýhodu je že pri emisnej kontrole stúpnu hodnoty. Podľa zistení štandard je do 1. Pokiaľ vozidlo filter má, tak hodnoty sa pohybujú  cca od 0,1-0,3 .Bez DPF filtra môžu tieto hodnoty stúpnuť na cca 0,6 ( u starších áut je výrazne nad limit). Taktiež sa môže stať, že technik príde na toto odstránenie a nenechá vozidlo prejsť EK. Ďalšie problémy môžu nastať napr. v Nemecku kde polícia veľmi ľahko odhalí demontáž.

Surové odstránenie (Cena cca 250-500 EUR)

Výhodou je že týmto sa skončia všetky starosti s týmto filtrom. Vozidlo už nebude strácať výkon, pri upchatí sa nebude spúšťať regenerácia (spaľovanie) napr. o tretej v noci pri návrate z cesty domov. Zároveň klesne spotreba vozidla o cca 0,3-0,7 l /100km.  Odpadá starosť s ďalšou výmenou, keďže zariadenie v aute už nie je. Odstránenie prebieha vymontovaním filtra z vozidla a softvérovou úpravou riadiacej jednotky. Pri neodbornom prevedení je možné značné poškodenie turba a podobne. Pri ďalšom predaji auta môže kupujúci argumentovať tým, že pokiaľ tam filter nie je, auto nespĺňa zákonné podmienky a tým pádom môže požadovať nižšiu cenu. V každom prípade, keď filter vyhodíte (resp. vykucháte) máte hneď ďalší výdaj, pokiaľ bude polícia merať emisné hodnoty na mieste.

Nevýhody:

  • Riziko pokuty pri odhalení políciou (hlavne Nemecko, Rakúsko, tam už policajti vedia toto ľahko odhaliť a veľmi dobre vedia že auto bez DPF oficiálne nespĺňa parametre prevádzky)
  • Zvýšia sa emisie (pri emisnej kontrole auto nemusí prejsť)
  • Auto môže viac dymiť
  • Pokles ceny pri predaji - v dnešnej dobe sa stav DPF kupujúci vypytujú

 

Výhody:

  • Zníženie spotreby vozidla
  • Trvalým odstránením DPF už nikdy nebudete mať problémy s DPF
  • Cena cca 250-500 EUR

Predtým než sa rozhodnete odstrániť váš DPF filter navštívte náš eshop a pozrite si naše super ceny za ktoré vám vieme dodať úplne nový DPF filter.

Prečítajte si náš článok zameraný na "čistenie DPF filtra".

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie