Ako vybrať správny DPF filter?

Ako vybrať správny DPF filter?

Chystáte sa kupovať nový DPF filter a neviete čo budeme od  vás požadovať?  V prvom rade je to presná špecifikácia vozidla.

Budeme od vás chcieť:

  • Názov a model značky
  • Ročník a mesiac výroby
  • Objem motora
  • Výkon motora

Toto sú základné údaje, ktoré od vás budeme požadovať. Taktiež nám veľmi pomôže, keď nám viete povedať aj OE kód pôvodného dielu.  OE kód vám vie zistiť autorizovaný servis. (V prípade značky BMW je možné OE kód zistiť podľa nasledovného návodu). Ďalšou možnosťou je nájsť OE kód vyrazený na starom pôvodnom DPF filtri. Na telese filtra je vždy vyrazených niekoľko kódov. Najlepšie je si ich odpísať, napríklad keď máte vymontovaný DPF filter z vozidla. Je možné že teraz nebudete potrebovať tieto kódy. Lenže keď príde čas výmeny DPF, tak už budete vedieť kód vášho dielu a nebudete zbytočne strácať čas jeho hľadaním.

 V podstate OE kód je vždy kód konkrétneho náhradného dielu.  OE kódy majú všetky náhradné diely na vozidlá. Čiže nielen filter pevných častíc je možné dohľadať alebo aj ostatné náhradné diely na motorové vozidla. Jedinou nevýhodou je,  že automobilky dosť často menia OE kódy a tým pádom sa môže ľahko stať, že OE kód ktorý máte sa nezhoduje s tým našim. Pokiaľ taká situácia nastane dodajte nám čo najviac informácií o vozidle a my sa pokúsime nájsť  ten správny diel na vaše vozidlo. Pokiaľ vám filter nepasuje, je možné filter  vrátiť priamo nám. Garantujeme vrátenie peňazí. Filter je nutné vrátiť v pôvodnom stave bez ďalších zásahov. Viac informácií k vrátaniu nájdete v našich obchodných podmienkach.